24.02.2018

8 вересня в історії

08.09.2017

Найцікавіше цього дня:

У 1380 році відбулася  Куликовська битва: розгром руськими військами під проводом Дмитрія Донського татаро-монгольської армії Мамая.

Бій відбувся на Куликовому полі між річками Дон, Непрядва і Красива Меча на території, що зараз відноситься до Тульської області.  Втрати об'єднаних сил руських князівств - до 20 тисяч осіб, монголо-татар - близько 90 тисяч.

1395-й рік - до Москви із   міста  Володимира  перенесена  перша ікона у світі  - Володимирська ікона Пресвятої Богородиці.

Вважається, що вона написана євангелістом Лукою на дошці від столу, за яким трапезували Спаситель із Пречистою Матір'ю і праведним Йосипом. У 1131 році  ікона була надіслана до Русі з Константинополя і поставлена у дівочому монастирі Вишгорода. А в 1155 році  Андрій Боголюбський помістив її у спорудженому ним Успенському соборі у м. Володимирі.

1522-го завершено першу навколосвітню подорож, почату під керівництвом Фернана Магеллана.

Із п'яти кораблів Магеллана назад повернувся лише один - «Вікторія» під командою баска Жуана Елькано. Із 265 осіб, що відправлялися в плавання, благополучно повернулися на батьківщину тільки 18.

8 вересня  1636-й рік  –  це  дата заснування Гарвардського університету, найстаріший з університетів США, названий на  честь англійського місіонера Джона Гарварда

В 1791-му в паризькому Луврі художники вперше виставили на огляд свої картини.

1801-й  - у Санкт-Петербурзі почато будівництво  знаменитого Казанського собору (завершилось через 10 років).

У  1888 році відбувся перший матч Англійської футбольної ліги.

У  1914-му здійснивши перший в історії повітряний таран ворожого літака, біля Жовкви загинув російський авіатор Петро Нестеров, піонер вищого пілотажу.

1934-го року  почавши 6 вересня сходження на найвищу точку Заалайського хребта в Памірі, радянські альпіністи Абалаков, Чернуха і Лукін досягли вершини і встановили на ній бюст Леніна. Безіменна доти гора отримала ім'я вождя пролетарської революції – пік Леніна.

У 1977 році 20-річна плавчиня з Торонто, Сінді Ніколас стала першою людиною, яка перепливла Ла-Манш туди й назад.

 

На матеріалі: tsn.ua.

 

Комментарии

Убедитесь, что вы указали всю необходимую информацию, указанную звездочкой (*). HTML-код не допускается.

Живой город - интернет-журнал, рассказывающий о людях, их профессиях и увлечениях, стартапах и проектах, идеях и путешествиях. Livecity - Новости которыми живешь Ты!

Подписка на новости

Подписывайтесь на нашу новостную рассылку. Не пропустите ни одной новости!

Мы не спамим!