24.02.2018

12 вересня в історії

12.09.2017

Події, що сталися 12 вересня в Україні та світі: 

1898 року – у Києві відкрито Київський політехнічний інститут.

12 вересня 1910-го року в Лос-Анджелесі Аліса Уелс стала першою у світі жінкою-офіцером поліції.

У 1933 році відбувся перший матч футбольної збірної України. Супротивниками футболістів УРСР була збірна Туреччини.

У 1939-му московський ”Спартак” виграв футбольний Кубок СРСР, після чого змушений був перегравати півфінал (небувалий випадок в історії футболу).

1940-го року  поблизу селища Монтіньяк (Франція) чотирма місцевими підлітками знайдено печеру-грот з настінними малюнками віком 15 - 17 тисяч років, котрі на сьогодні є однією з найкращих колекцій доісторичного живопису періоду раннього палеоліту.

Першим грот Ласко розміром приблизно 5 на 22 метри вивчав французький археолог Анрі-Проспер Брюіль. Він виявив майже 600 малюнків тварин і символів, а також близько півтори тисяч викарбуваних зображень. Серед численних досить детальних зображень найрізноманітніших тварин було лише одне зображення людини - фігура з птахом на глові і ерегованим фалосом. На думку археологів, печера тривалий час використовувалась як центр мисливства і релігійних обрядів.

12 вересня 1941 року. Цей день прийнято вважати датою запровадження практики використання заградотрядів.

 Мова йде саме про армійські заградотряди, що їх СССР використовував у ході ІІ Світової, ті самі, що стріляли „панікерів” і "дезертирів” перед строєм.

1949 рік - у Лондоні через шпаків, які розмістилися на хвилинній стрілці годинника, Біг Бен став відбивати час із запізненням на чотири з половиною хвилини.

У 1992  році в космос полетіла перша подружня пара, перша темношкіра жінка і перший японський астронавт.

1999-го в Україні ухвалено рішення про закриття всіх витверезників.

Перший російський "притулок для нетверезих" відкрився  7 листопада 1902 року в Тулі. Ініціатором його появи став лікар і громадський діяч Федір Сергійович Архангельський. Мета відкриття притулку була справді благородна: холодною зимою врятувати від смерті. До витверезників потрапляло в середньому близько 1 мільйона осіб на рік.

2008 - у Харкові відбувся перший концерт групи Queen, у рамках Європейського туру у підтримку акції боротьби зі СНІДом. 

Комментарии

Убедитесь, что вы указали всю необходимую информацию, указанную звездочкой (*). HTML-код не допускается.

Живой город - интернет-журнал, рассказывающий о людях, их профессиях и увлечениях, стартапах и проектах, идеях и путешествиях. Livecity - Новости которыми живешь Ты!

Подписка на новости

Подписывайтесь на нашу новостную рассылку. Не пропустите ни одной новости!

Мы не спамим!