1. Використання VPN. Досить поширений, але дієвий метод шифрування підключення, який дозволить приховати практично всю інформацію про користувача. До того ж, користувачі мережі ніколи не дізнаються, з якої точки світу ви зайшли в Інтернет.

2. Безпечне програмне забезпечення. Варто взяти на озброєння тільки ліцензовані програми, і включати систему захисту на максимум в режимі реального часу.

3. Файлообмінники і торренти. Інші користувачі треккера можуть проникнути у ваш ПК віддалено.

4. Налаштування акаунтів. Враховуючи появу постійних витоків із соцмереж, час захистити свій аккаунт різними паролями.

5. Управління паролями. З першого погляду тривіальний, але, на ділі, один з найбільш ефективних методів захисту. Варто мати абсолютно різні паролі для кожного облікового запису.

6. Відключення геолокаціі і історії пошуку Google. Користувачі часто ігнорують одні з найбільш простих і надійних додаткових методів безпеки. Деякі програми ґрунтуються на вашій місцевості. Їх також необхідно відключити.

7. Моніторинг даркнета. Однією з перших превентивних заходів захисту вашої інформації може стати аналіз середовища проживання хакерів - вищезазначеного даркнета. Можна дізнатися, чи не продають ваші особисті дані на хакерських форумах.

8. Оновлення. Нудно і банально, але так, оновлення ПО дійсно може підвищити рівень вашої безпеки. З кожним днем системи поліпшуються, і це тільки нам на руку.

9. Фільтрація інформації. Не забувайте і контролювати, яку інформацію про себе ви зберігаєте в мережі. Іноді, користувачі не помічають, що самостійно діляться досить конфіденційними даними і самі стають приманкою для хакерів.

10. Заклейка веб-камери. Ну і останній, швидше жартівливий спосіб - заклеїти або обмежити видимість вашої веб-камери. Це варто зробити одразу після покупки ноутбука або комп'ютера.

 znaj.ua