В’ялені помідори - не зовсім звична для нашої кухні страва, що отримала велику популярність на українському ринку. Завдяки незвичайному пікантному смаку, їх стали додавати у страви та споживати у якості закуски. "Українські в’ялені помідори" – це продукція сімейної фірми, яку заснував Андрій Держипольський три роки тому. Херсонські помідори для своєї продукції чоловік обирає сам, а в'ялить їх уся родина. Цех для виготовлення помідорів започаткував Андрій зі своїм компаньйоном та однокласником Андрієм Бігленко, який до цього часу опікується всіма виробничими питаннями.

Створення "Українських в’ялених помідорів"

Засновник бренду Андрій Держипольський займається науковою діяльністю та бізнесом. Кілька років тому в’ялені помідори він почав використовувати в кулінарних експериментах, проте товар іноземних виробників якістю або ціною не влаштовував Андрія. Саме тому він вирішив спробувати власне виробництво томатів:

«Разом з усією консервацією восени, я заготовляв і в’ялені помідори. Зізнаюся, вийшло не з першого разу. Аби отримати ідеальний смак, треба було підібрати режим, рецептуру та інші тонкощі, адже рецепти в інтернеті, у більшості своїй – дурниці».

Виробництво продукції

Виробництво в’ялених помідорів знаходиться в Херсоні. Після того, як урожай зібрано, його висушують до стану кураги, солять, приправляють, заливають олією та стерилізують. Продукція відразу готова до вживання, проте найкращого смаку набуває за кілька тижнів.

Популяризують продукцію на ярмарках, фестивалях, співпрацюють з багатьма магазинами здорового харчування та фермерської продукції. Великий сегмент клієнтури – це ресторани.

Основні родзинки

Українські в’ялені помідори – це натуральний продукт, принаймні що стосується рецептури і процесу приготування. Тобто вони не містять консервантів і підсилювачів смаку чи регуляторів, стабілізаторів і тому подібного. Для приготування продукції використовують натуральні спеції, сіль і олію:

«У нас є своя концепція, яка виникла на шляху створення продукту. Бо спочатку, коли я робив для себе – це було імпортозаміщення. Коли ж прийшов час популяризувати власний продукт, то з’явилося розуміння, що треба зробити щось автентичне, а не просто замінник італійських чи грецьких помідорів».

Зараз у Держипольських і їхнього маленького виробництва є такі смаки: класичні, пікантні (гостренькі), оригінальні (пряні), пекучі (для любителів гострого) та «Екстра». 

«Є абсолютно оригінальні рецепти, яких не знайти ні в яких інших в’ялених помідорах, і вони іноземцям дуже до смаку», - зізнається Андрій.
Проте, за словами автора, не тільки за ексклюзивними рецептами готуються томати, а й за сталими. Вони створюються для тих,  хто вже звик до смаку  і не хоче куштувати інших.

Перспектива бізнесу

«Хочеться, щоб цей продукт у тому форматі, який ми вивели, органічно влився у нашу кулінарну культуру та став відомим за її межами. У тих, хто знає, що таке в’ялені помідори, виникає асоціація з Італією. Ми ж прагнемо, щоб при смаку томатів, згадували і Україну», - розповідає гастроентузіаст.

Крім основних рецептів помідорів, Держипольські використовують і партнерський продукт: козячий сир з в’яленими помідорами. Коли господарі вперше представили людям продукт на ярмарку, познайомилися з фермером, який займається вирощуванням кіз і сирами різних видів, подружилися і разом спробували свої продукти. Це було наскільки смачно, що врешті-решт з’явився новий продукт.

Чи складно було започаткувати виробництво специфічного товару?

«Будь-яка справа спочатку здається простою. Коли підходиш ближче до реалізації, все здається надзвичайно складним і незрозумілим, але коли долаєш перепони(які переважно в голові існують), починаєш рухатися вперед, то виявляється, що все набагато легше, ніж здавалося раніше. Головне щось робити і не думати, наскільки це складно».

Що стосується реклами, Андрій Держипольський зі своєю командою також надають цьому важливого значення. На своєму сайті зачинателі час від часу викладають рецепти страв з використанням в’ялених помідорів. До того ж, активно оновлюють сторінки в соціальних мережах: Facebook та Instagram.  

Читайте також: "Сложно начать - делать не сложно" | Олег Скалько

#Livecity.info