Юлія Смовзюк – хореограф, організатор танців та автор танцювального курсу «Sensual Woman». Вона вважає, що здатність танцювати закладена в нас природою та запевняє, що танці роблять жінку більш привабливою, красивішою та щасливішою. Чому саме танці займають важливу нішу в житті Юлії та що передбачає курс «Sensual Woman», дізнавався livecity.info.

Чим ви займаєтеся?

Я хореограф. До декрету мала власний танцювальний центр з трьома залами та командою тренерів. Зараз я є мамою, люблячою дружиною та автором танцювального курсу «Sensual Woman». Свого приміщення поки що не маю, але вдячна тому, що маю можливість проводити заняття в чудових і комфортабельних студіях нашого міста.

Танцювати з вами можуть лише жінки? І чому так?

Цей курс для жінок, тому що саме ця сфера  (жіночі танці та розвиток через рух і тіло) для мене найбільш близька. Обрала її, як актуальну і улюблену для себе і створила цікаві заняття, які поєднують в собі танці, стретчинг та  медитацію. Також працюємо з психологічною проблемою самовираження. Оскільки я навчаюся на курсі психології – маємо цікаві поєднання і відкриття.

Скільки триває курс і через який час можна отримати певний результат від танців?

Курс включає 8 занять, які проходять протягом 2 місяців. За цей час учасниці навчаються вільно імпровізувати, танцювати базові кроки бачати, а також розслаблятись на медитації. В цьому сенсі всі мають результат. Але саме задоволення від танцю, себе і своїх рухів приходить в усіх в різний час, в залежності від рівня любові і прийняття самої себе. З цим ми і працюємо  на заняттях. Далі дівчата переходять на курс середнього рівня і там починаються ще більші зміни.

На кого спрямований курс? Хто ті жінки, які ходять до вас на заняття?

Базовий курс спрямований на тих жінок, хто ніколи не танцював, але завжди мріяв. Для тих, хто займається собою і своїм пізнанням, хто хоче віднайти контакт з тілом, кому цікаво спробувати щось нове, почати використовувати свій ресурс жіночності і чуттєвості, покращити самопочуття та емоційний стан.

Мої учениці – це абсолютно різні і унікальні особистості. Вони ті, кому необхідне жіноче коло для своєї трансформації. Всі вони не випадково обирають мої заняття, адже ми притягуємося по закону відповідності. Дуже важливо, щоб в групі було комфортно, співпадали погляди, аби брати приклад не тільки з хореографа , а й одна з одної.

У чому терапевтичний ефект танцю?

Робота з тілом завжди має терапевтичну дію, якщо це усвідомлюється. Коли ми зважаємо на свої почуття, спостерігаємо за собою в процесі руху... Саме в тілі є відбиток наших емоційних блоків, травм, на які ми можемо звернути увагу і розгорнути процес для проживання і одужання. Є цілий напрям танцювально-рухової терапії, вправи з якого я проводжу і на своїх заняттях. А ще, танці роблять жінку щасливішою, більш енергійною і красивою.

Чи існують люди, несхильні танцювати? Часто говорять: «Я не танцюю». Яке значення цієї фрази?

Танець з давніх часів був, як ритуал чи спосіб самовираження. Вільно володіти тілом, рухатись, реагувати на звуки музики, ритм – закладено в нас природою. Ми часто бачимо, як маленькі  діти вільно танцюють. Інше діло, що в нашому дитинстві цей природній імпульс був приглушений.

Якщо ж взяти вже дорослих жінок, то саме рухи стегнами допомагали звернути на себе увагу протилежної статі, завагітніти. А ще народжувати та відновлюватися після пологів.

Тому, фраза «я не танцюю» для мене значить «я не вірю в те, що я це можу». Ця здатність закладена в нас природою.

Звичайно, якщо не брати хибне враження, що танцювати – це обов'язково сидіти на шпагаті, мати струнку фігуру  і брати участь у конкурсі.

У ваших заняттях бере участь музика? Яка саме?

Так, музика – це дуже важлива частина наших занять. Танцюємо бачату під романтичні, чуттєві пісні цього стилю, а також ремікси відомих пісень. А ще в мене гарна підбірка музики для медитації.

З якого і до якого віку можна танцювати з вами?

На заняття приходять і молоді жінки, і більш старші. Вікових обмежень на курсі немає.

Чим ще цікавий ваш проект?

Всі учасниці мають можливість взяти участь  у танцювальній фотосесії та отримують сертифікат про проходження курсу, що гарно стимулює пройти його повністю і до кінця.

Танець - це гра, чи особливий вид людської активності?

І те, і інше. А ще спосіб відчути себе, отримувати насолоду і користь.

А як ви прийшли до цієї техніки?

Після 2-х років перерви в танцях, коли дуже багато часу приділяєш дитині і потребам сім’ї, виникає енергетична криза. Я зрозуміла, що мені не вистачає руху, танців, нових емоцій. Тому почала шукати для себе підходящий варіант і відвідала декілька шкіл танців, заняття йогою. Десь були не комфортні умови, в інших групах поряд зі мною стояли зовсім діти, десь увага тренера була направлена на вивчення тільки певних рухів, а йога приємна, але забирала багато часу. Я не знайшла занять, які прагнула моя душа. І саме тому виник мій курс, в якому я реалізувала, в першу чергу, свої мрії: багато вільного танцю в поєднанні з технічними моментами, можливість рухатися так, як прагне моє тіло, вправи на розтяжку та моя улюблена медитація, після якої нереальний стан спокою і водночас енергетичного наповнення.

Які маєте плани на майбутнє?

Думаю, що в новому році  буде вже 100 дівчат, які пройшли мій курс, продовжують навчання та є учасницями закритої групи «Sensual Woman». Планую поглиблюватись  з ними в танець, зробити вечірку і цікаві заходи для популяризації танців та донесення їх користі в житті жінки.

Побажання читачам.

Бажаю читачам знайти для себе те, що буде приносити радість і задоволення. Жінкам дуже важливо наповнювати себе новими емоціями, вміти розслабитися, відпочивати, спілкуватися, бути в колі інших жінок. Відкинути всі стереотипи і страхи щодо танців і зробити перший крок до себе.  Саме це і поєднує в собі курс «Sensual Woman».  Тому запрошую вас відчути все на собі і перевірити мої слова на заняттях.

Слідкувати за діяльністю Юлії Смовзюк ви можете на сторінках соціальних мереж: facebook та instagram.

Читайте також: Тілесно-орієнтований психотерапевт Тарас Шевченко: «Я розповідаю про правила дорожнього руху для життя»

#Livecity.info