Дмитро Зборовський - професійний ведучий різноманітних масових заходів, організатор проекту MAD HEAD SHOW (розважальна гра), мандрівник, екстримал. Він постійно навчається чомусь новому, вдосконалює набуті знання та створює цікаві проекти. За його плечима десять років практики проведення весіль. Він знає усі тонкощі, якими переповнений найочікуваніший день молодят та відкрито ділиться ними з майбутніми нареченими. Яким же має бути весільне дійство за участі ведучого Дмитра Зборовського, дізнавався Livecity.info.

Скільки років ви присвятили практиці проведення весіль і як прийшли до цього?

Весільним бізнесом я займаюся близько десяти років. Перше весілля, яке я проводив, було у моїх знайомих. Вони попросили мене провести цей особливий для них день і я погодився. Зізнаюся, дуже сильно хвилювався, навіть перепідготувався. Я зробив таку конкурсну програму, що музиканти не мали змоги попрацювати (з усмішкою - ред.). У мене були танцювальні конкурси, різні інтерактиви, я намагався максимально розважати гостей. В результаті, вони були задоволені і залишився задоволеним музикант, який сказав:

"Слухай, ти кльово працюєш, давай працювати разом!".

Взагалі перший раз мікрофон я взяв переступаючи через себе. Ми починали організовувати з друзями вечірки в різних місцях. Звичайно, хтось мав стати Ді-джеєм, а хтось МС (ведучий дискотеки-ред.). Я вирішив, що буду MС, взяв мікрофон до рук і сказав:

"Гей, дівчата, чого не танцюєте? Запрошую вас на танцпол".

І то були перші слова, які далі почали трансформуватися. Згодом я почав працювати в багатьох нічних клубах міста Черкаси, у мене була низка виїздних заходів і я поступово брав іншу роботу. Тобто сходинка за сходинкою я ставив собі нову мету і рухався до неї.

Наскільки я розумію, скоро розпочинається весільний сезон?

Для мене він уже розпочався, адже я проводив весілля ще в січні. А також лютий і березень - це місяці зустрічей і знайомств з молодятами.

Скільки весіль ви провели?

Близько 400-500.

Що мотивує вас займатися саме цією діяльністю?

По-перше, весілля - це заходи, за які непогано платять. По-друге, вони передбачають відповідальність і я відчуваю себе у цій сфері потрібним. Адже коли наречені запрошують мене на зустріч, вони говорять:

"Ми хочемо, щоб на нашому весіллі був САМЕ ТИ".

Це дуже мотивує. Ти відчуваєш важливість у цьому світі, розумієш значимість своєї місії і з гордо піднятою головою говориш:

"Так, авжеж, я проведу ваше свято!". 

Тобто, не буду приховувати, що весілля є прибутковими заходами. Звичайно, маю проекти і для душі. Це благодійні заходи і їх також було чимало: ми збирали хлопцям в зону АТО гроші, збирали кошти для наших черкаських дітей з онкоцентру, для хлопчика з серйозним захворюванням. Усі ці заходи я не тільки проводив, а й організовував. Таку роботу я називаю віддачею за можливість працювати ведучим.

Що ви пропонуєте нареченим при зустрічі і чи допомагаєте їм з іншими питаннями?

Я беру за мету проконсультувати людей, адже частіше всього майбутні наречені приходять зі словами: "Ми хочемо весілля". І як побажання додають, щоб було весело і цікаво. В людей весілля одне, вони не знають усіх тонкощів. Це я з практики пройденого шляху можу говорити, що весілля бувають різними, в залежності від підходу і запиту молодят. Тому на першій зустрічі намагаюся з'ясувати, чого саме хотілося б нареченим. Я розповідаю і консультую з приводу того, яким весілля може бути: показую різні фотографії, відео, розповідаю про проекти, які ми реалізовували. Присутність ведучого на весіллі вже передбачає побажання "весело та цікаво", його саме для цього і кличуть. Але за цим стоїть місце проведення заходу, його наповнення, тематика та інші аспекти. В результаті нашої першої зустрічі, молодята знають, що їм потрібно, де це варто подивитися і над чим задуматися. Коли люди до мене звертаються, я вже їм за це вдячний, тому від себе намагаюся максимально допомогти. І взагалі, я вже скільки років присвятив цьому бізнесу, що можу сміливо себе назвати весільним професіоналом.

Мабуть, більшість людей вважають, що робота ведучого - це "прийшов-провів-пішов". Думаю, все набагато складніше. Скажіть, що передує проведенню свята і що відбувається після цього?

Можливо, в когось так і є. Це робота по шаблону без поглиблення в ситуацію, але звісно, що і якість такої роботи низька. На мою думку, робота ведучого полягає в тому, щоб максимально відчути людей, познайомитися з ними, вникнути в їхню особливу історію і знайти ті маленькі ниточки, за які під час весілля можна буде посмикати: згадати якісь моменти, підсилити певну емоцію. І професіонал - саме та людина, яка знає, в який момент це треба зробити. Адже весілля - це подія, яка поєднує дві різні родини і ця єдність має асоціюватися з чимось світлим, веселим, неповторним!

Яким буде ваше власне весілля?

Я б не хотів класичного весілля. Хочеться легкості, натуральності. Можливо, це був би якийсь ліс чи галявина, де ми з друзями чудово відпочили. Або ж готель за містом, де буде простір для того, щоб додати якісь розваги. До речі, запити на весілля такого типу зустрічаються все частіше.

А є улюблене весілля, проведене вами?

Чесно кажучи, не можу сказати. Після проведення заходу, часто ловлю себе на думці, що воно було неймовірним, казковим і найкращим, адже розумію, що на цьому весіллі зробив усе, що міг і воно "зайшло". Гості і молодята після завершення вечора висловлюють слова вдячності і я розумію, що найкраще весілля відбулося. Але згодом готуюся до наступного свята і знову думаю так само. Потім до мене прийшло розуміння, що найкращого весілля існувати не може. Я на кожному викладаюся на всі 100% і якщо маю віддачу – отримую неймовірне задоволення!

Згадайте декілька епізодів зі своєї професійної діяльності (смішних, зворушливих, незручних).

Згадався дощ на весіллі...

Під час церемонії, а саме виходу нареченої, почав накрапати дощ, який через кілька хвилин став ливнем. Ти розумієш, що листати планшетку неможливо, всі листочки позлипалися, по спині тече повноводна річка, звукорежисер, собою прикриваючи, намагається врятувати обладнання, а в тебе з носа в мікрофон дзюрчить джерело. І в цей час молодята освідчуються один одному в коханні! Моєю метою тоді було ніяк не реагувати, а прийняти момент, який став унікальним. Я  достойно провів церемонію, не було жодної усмішки чи нагадування про погодні умови. То було кайфово!

Пам'ятаю квестове весілля, де не було застіль. Гості приїхали з десяти різних країн світу. Самі молодяти були з Німеччини і ми з ними дистанційно працювали чотири місяці. Ми складали квестову програму і зробили все так, щоб гості, прибувши на локацію проходили квест, знаходили банки з пивом і рухалися далі. Ми зробили їм класний вечір, який був переплетений з ліричною і застільно-фуршетною частиною та доповнений активними іграми.

Також мені дуже запам'яталося весілля, де була вечірня церемонія (21:00). Свято доповнювали свічки, маленькі лампочки, щасливі молодята та кожна емоція на їхньому обличчі, яку не могли зіпсувати сонячні промені.  Це було дуже емоційно і круто. Тобто є своя фішка і у вечірніх церемоніях.

Чи є у вас професійні секрети управління публікою? Буває ж, що гості соромляться чи просто не хочуть брати участь в конкурсах. Що робите у цьому випадку?

Не треба їх напрягати. Я вважаю, що ведучий - це певний провідник (а не центр уваги), який зустрічає гостей в точці А і проводить їх в точку Б, роблячи цей шлях максимально комфортним для них, цікавим і веселим. Формати весіль абсолютно різні. На одному із них, гості не танцювали ні разу за все свято. Але вкінці вони були щасливими. А якщо гості задоволені, значить я зробив усе правильно. Мене цікавить кінцевий результат. Тому моїм завданням є не напрягати людей, не нав'язувати їм свою програму, а відчувати їхній запит і допомагати їм розкриватися. Якщо я бачу, що вони не хочуть танцювати, значить зроблю так, щоб вони сиділи, але сиділи цікаво. Якщо бачу, що гості хочуть танцювати, але в мене по плану вікторина, я її відкладу і дам людям потанцювати. Я, як ведучий, зі своєї точки зору, після першого столу  вже бачу, як завершити свято. У мене склалася структура, як довести гостей до того стану, в якому їм буде комфортно відчувати себе. Тоді для них свято пройде максимально насичено і цікаво.

Як перезавантажуєтеся після напруженого графіка роботи?

Я вимикаю телефон і йду в похід. Природа, гори, море – мої найкращі помічники у відпочинку. Також допомагає якісно проведений час з близькими людьми.

Чим відрізняється весілля, проведене вами, від інших весіль?

Весілля зі мною – гарант цікавого та веселого свята.  Моя посмішка – це бренд, мій досвід – це гарантія!

Ви часто подорожуєте і називаєте себе "екстрималом". Де ви були і що маєте на увазі під поняттям "екстрим"?

На моєму рахунку близько 12 стрибків з мотузкою з різних висот, включаючи найвищу точку України по висоті 120 м у місті Запоріжжі. Почав стрибати я з 2012 року, мене захопив роуджампінг. Також  займаюся слеклайном (ходіння по натягнутій стрічці), канатоходством. Свого часу я навіть навчав цьому людей. Я люблю пробувати постійно щось нове. У мене є розряд по альпінізму і  я чотири рази піднімався на зимові гори - це Петрос, Говерла. Також ходжу з рюкзаком по Карпатах та Туреччині. По Туреччині я пройшов більше 200 кілометрів лікійської стежки. Вона входить в десятку найкрасивіших туристичних стежок світу і я її обійшов з усіх боків. Далі хочу влаштувати хайнлайн-шоу в Черкасах - це ходіння по натягнутій стрічці в торговому центрі "Любава". До того ж, ми починаємо готуватися до екстрим-фестивалю, співорганізатором якого я є. Існує черкаська ФАІС (Федерація альпінізму і скалолазіння) і ми з В'ячеславом Полежайком активно розвиваємо проект черкаських вертикалей, тобто популяризуємо різні види спорту.

Моїм улюбленим місцем відпочинку є Туреччина з її прекрасними горами.

Які маєте плани на майбутнє?

Хочу розвиватися далі, освоїти професію телеведучого.

Побажання майбутнім нареченим.

Одружуйтеся!

Любіть один одного. Дуже важливо, коли пара працює над своїми стосунками і знаходиться на одному рівні вібрації. Такі пари відразу відчуваються. Спілкуючись, вони починають одне одного доповнювати. Я бажаю усім парам бути саме такими. Весілля - це один день вашого життя, який пролетить ніби мить, а відчуття, що ви вдвох зустрілися серед усього світу треба цінувати і розвивати!

Читайте також: Основатель Школы ораторского мастерства Елена Берещук: «Развитая речь – это Ваш статус и новые возможности»

#Livecity.info