1 квітня 2019 року мовні студії «Lala English» святкують 6-річчя з дня відкриття. Специфіка студій полягає в тому, що вони працюють за методикою, розробленою їх засновницею – Аллою Смарж. Вже більше 17 років Алла Володимирівна займається створенням та вдосконаленням методів вивчення англійської мови, аби кожен охочий міг опанувати її без проблем. У чому ж полягає суть методики? В якій формі відбуваються заняття? Як довго потрібно вивчати англійську мову, щоб оволодіти нею досконало –  дізнавався Livecity.info.

Хто Ви за освітою, чим займалися до відкриття власної студії і що, власне, стало передумовою створення нового формату вивчення англійської мови?

За освітою я перекладач, але за покликанням однозначно вчитель!

Люблю здобувати нові знання, прокачувати нові скіли і ділитися цим з людьми. Тривалий час я працювала репетитором, але відійшла від такого формату взаємодії з дітьми по багатьом причинам. По-перше, я усвідомила, що мова - це інструмент, яким досягають певної мети, а не є власне метою, заради якої варто відчувати дискомфорт, низьку самооцінку чи ще щось на кшталт цього. По - друге, я протестувала проти того формату вивчення англійської, який масово спостерігався навколо і, до речі, продовжує розвиватися й нині. Тому я вирішила локально змінювати те, що можу. Для мене важливо практично доводити кожній дитині, що вона може все і що її виконання є важливим для світу, в якому вона живе.

Відтак, вся методика «Lala English» пронизана відповідними навчальними інструментами та фішками, які розвивають потенціал кожної дитини, враховуючи її особистий темп та динаміку.

Кожен вчитель «Lala English» проходить тренінг, на якому опановує не лише суть кожного навчального рівня, а й вчиться розуміти себе, структуру свого мозку, його здібностей, адже лише через персональний розвиток ми можемо збагнути іншу систему цінностей та координат. А для нас кожна дитина - це і є система, яку треба запустити в дію. З підтримкою та турботою.

Розкажіть детальніше про свої напрацювання: в чому полягають Ваші методи вивчення англійської?

Методика «Lala English» має свій інструментарій, яким вчитель пронизує навчальний процес. Наприклад, зі старшими дітьми ми вчимо граматику через часову лінію, тобто діти практично розуміють, як треба говорити в минулому, теперішньому чи майбутньому часах. І так, це робимо не лише ми, але САМЕ МИ знаємо, як зробити це доступно та ефективно для дитини. Або, наприклад, в деякі навчальні рівні ми інтегрували тренінгову складову за Шоном Кові «7 звичок високоефективних підлітків». Наші студенти реально розбирають звички та практично пропрацьовують їх на уроках. Ми робимо безліч проектів з метою не просто мати змогу говорити англійською. Насамперед, пріоритетним є проживання певного досвіду і отримання цінних інсайтів. Важливо вміти скоординовувати дітей так, щоб вони були включені в сам процес. І я часто помічаю, як самі ж вчителі не до кінця розуміють суті ігрової англійської. Це не про веселощі і релакс. Це про програвання ситуацій, емоцій, подій з використанням мови. Таким чином, говоріння стає природним та важливим для самої дитини. І тут відбувається момент формування звички, яка допомагає бути більш функціональною в багатозначному світі.

Хто приходить до Вас на навчання?

Нашими студентами є діти з 1 до 16 років. Нас обирають батьки, які мають чим зайнятися ввечері, крім виконання домашнього завдання з дітьми та яким важливе самовідчуття своїх дітей по життю.

Чому вирішили стати викладачем іноземної мови?

Я завжди відчувала в собі талант передавати інформацію доступною та актуальною мовою. Подача інформації - це моя фішка. Я не прихильниця криків та нотацій, погроз та претензій. Це точно не те, чим я користуюся і що мотивує мене. Я вважаю, що бути почутим легко, якщо спочатку ТИ чуєш! Мені дуже хотілося ділитися своїм досвідом з іншими вчителями, батьками, але не всі виявилися готовими до цього. І це нормально, адже кожен має право обирати. Я обираю лише людей, які можуть бути в позиції дорослого.

Вчитель - це людина, яка щоденно тренується бути терплячою та стійкою, тому що аудиторія вчителя - це люди, які знаходяться в процесі формування та самоствердження.

В якій формі відбуваються заняття? 

«Lala English» – це порівнева система навчання. Ми маємо 6 розроблених рівнів. На тестовому уроці ми знайомимося з дитиною, виявляємо її потреби та можливості. Через певний сет завдань вчитель розуміє, який саме рівень підходить конткретній дитині.

Важливо, щоб студент відчував, як стає сміливим та включеним в процес, адже дітей треба вчити вчитися.

Студії «Lala English» навчають за власною літературою, яку я створювала, враховуючи свій досвід активної взаємодії з дітьми. Книги не є основним інструментом взаємодії на уроках. Ми створюємо для своїх студентів настільні ігри, флешкарти та різноманітні візуальні цікавинки з метою автоматичного розуміння теми і діти в захваті від такого навчального процесу. Для мене особисто важливо, щоб і вчитель, і дитина були рівнозначно включені в процес і отримували задоволення від співпраці. Тому для мене пріоритетним є ресурс вчителя на уроках і матеріали створюються на всі теми та всі рівні постійно.

Для дітей ми весь час створюємо різноманітні формати навчального процесу, адже важливо вміти мову сприймати під різним фокусом. В канікулярний період – це денні табори. По суботах ми створюємо тусовки для підлітків. Також ми маємо низку воркшопів та майстер-класів англійською.  Діти прокачують свої навички в різних ситуаціях і це є безцінним досвідом, який вони точно запам’ятають на все життя.

Як довго потрібно вивчати англійську мову, щоб оволодіти нею досконало?

Вчити мову – це вибір людини, яка хоче мати більшу кількість ключів по життю. Адже відкривати завжди приємно і ресурсно. Вчити можна все життя, це вже рішення кожного, тому що мову можна використовувати з різною метою. Якщо з нею працювати, то необхідно професійно підходити до цього і відповідно наповнювати себе знаннями. Якщо ж просто для комунікації, то системна практика робить свою справу безболісно та в задоволення.

А якщо Ваш учень захворів або живе в іншому місті? Чи можна навчатися дистанційно?

Не так давно ми розробили онлайн-проект #Бла_Бла_Я, де кожна дитина, крім скайп-сесій, отримує відеозавдання і дає зворотній зв’язок через запис власних відео. Кожна дитина має свого куратора, який завжди тримає контакт зі студентами. Якщо діти мають питання в процесі навчання, то завжди мають можливість звернутися за допомогою у зручний час та місці.

Якщо студент захворів, він може відпрацювати урок в студії. Тому тут все залежить від формату навчання наших студентів.

Для швидшого і якіснішого освоєння іноземної мови іноді викладачі пропонують читати книги, дивитися фільми в оригіналі (англійською мовою). Які книги і фільми є найбільш ефективними? Що можете порадити?

Раджу читати в режимі нон-стоп. Читати все, що цікаво і працювати з новими словами. Хоча б регулярно на них дивитися.

Для початківців варто дивитися фільми з субтитрами та бажано зупиняти відео для повторного перегляду та усного повтору. Завжди раджу мавпувати. Так можна отримати досвід звучати по-англійськи.

Які плани маєте на майбутнє?

Всі плани мого життя спрямовані на розвиток та реалізацію цілісного життя. Якщо говорити про студії, то маємо план франчайзингових відносин з проактивними партнерами, які полюблять методику всім серцем та мозком і зможуть допомогти виховати в  українських дітях Людей Світу.

Планую продовжувати реалізовувати запуск нових англомовних проектів. Маю серйозні наміри абсолютно нових проектів, але поки що дозволю собі про це не говорити.

Я особисто планую видати власні художні книги, адже позиціоную себе авторкою життя, тому пишу свої дні за внутрішніми потребами. А бути автором численних книг – це глибока внутрішня потреба.

Що Ви порадите людям, котрі бажають успішно вивчити іноземну мову?

Для того, щоб вивчити мову, її треба інтегрувати в своє життя. Цей процес має відбуватися на постійній основі через різні канали сприйняття: слухати, бачити та вживати, як каву, маленькими ковтками, але щоранку. 

Якщо серйозно, то зараз безліч додатків та методів вивчення мови, тому важливо обрати свій формат і юзати його на повну!

Читайте також: Ведучий Дмитро Зборовський: «Я сміливо можу називати себе весільним професіоналом»

#Livecity.info