Нетворкінг: як будувати особисту соціальну мережу

16.02.2018
Існує думка, що для побудови кар'єри достатньо знань і умінь. Дійсно, ваш кар'єрний ріст у значній мірі визначається вашим професіоналізмом. Але, з іншого боку, розвивається ринок праці, що стає причиною зростання конкуренції, тому успіху досягають ті, чиє ставлення до кар'єри має різноплановий характер.
Саме тому нетворкінг привертає увагу HR-фахівців. Мистецтво спілкуватися, формувати і підтримувати ділові зв'язки, знайомитися з "потрібними" людьми тільки на перший погляд здається простим. Побудова власної соціальної мережі, яка працювала б на вас, насправді вимагає таких інвестицій, як і будь-який інший захід з розвитку вашої кар'єри.
 
Нетворкінг включає в себе дві стратегії - онлайн і офлайн. Найбільша ефективність досягається при поєднанні обох елементів цих стратегій.
 
Проаналізуйте свою поведінку в соціальних мережах. У цьому напрямку існує кілька правил:
 
1. "Почистіть" свій профіль: видаліть все, що може показати вас у поганому світлі.
2. Не висловлюйтеся негативно про свою роботу, начальника і колег.
3. Зверніть увагу на всі соцмережі, де ви зареєстровані: зазвичай люди піклуються про свій імідж на сайті пошуку роботи, а на Facebook, Twitter, Іnstаgram емоційно публікують необдумані пости.
4. Не соромтеся розповідати про свої професійні досягнення.
5. Надсилайте запрошення в соціальні мережі тим, хто цікавий вам з професійної точки зору.
6. Більше спілкуйтеся на професійних майданчиках і в тематичних спільнотах.
7. Фігуруйте в соціальних мережах, підтримуйте активність своїх аккаунтів.
8. Багато фахівців, особливо ті, хто вважає за краще працювати вдома, переоцінюють можливості соціальних медіа і забувають про важливість відвідування професійних заходів: конференцій, семінарів, виставок і т. д. Кожен такий візит необхідно так само ретельно планувати.
9. На ділових заходах не забувайте про дрес-код. Обов'язково візьміть з собою візитки. Коли ваш співрозмовник віддає вам свою візитку, продемонструйте інтерес до неї, а не ховайте відразу: такі дрібниці не залишаються непоміченими. Моветоном вважається вручати двосторонню візитку, також візитку з фотографією.
10. Знайомте людей один з одним: по-перше, якщо це знайомство буде вдалим, вони будуть вам вдячні, по-друге - це підштовхне їх до того, щоб знайомити і вас з кимось у відповідь.
11. Навіть при розмові з друзями зберігайте імідж професіонала. Зрозуміло, близька людина не засуджуватиме вас, якщо ви розповідатимете про зірваний проект, але якщо його знайомі попросять порекомендувати співробітника, то навряд чи він назве ваше ім'я.
12. Пам'ятайте про горезвісну теорію шести рукостискань і не забувайте про важливість спілкування навіть у тому випадку, якщо ви вважаєте себе інтровертом. Ваше вміння слухати інших буде дуже доречним.
Пам'ятайте: "Кращий співразмовник той, хто вміє слухати" (Дейл Кернегі).
 
Вважається, що допомагати можуть тільки друзі, але відомо безліч прикладів, коли в побудові кар'єри приходили на поміч малознайомі люди, тому постійно працюйте над розширенням мережі ваших знайомств, цікавтеся, чим займаються люди і розповідайте про себе.
 
 

Живой город - интернет-журнал, рассказывающий о людях, их профессиях и увлечениях, стартапах и проектах, идеях и путешествиях. Livecity - Новости которыми живешь Ты!

Подписка на новости

Подписывайтесь на нашу новостную рассылку. Не пропустите ни одной новости!

Мы не спамим!