20 лютого в історії

20.02.2018

Події, якими запам'яталося 20 лютого:

В 1666 році був заснований Монреаль — одне з найбільших канадських міст .

Острів, на якому розташоване місто, було відкрито французом Жаком Картьє у 1535 році: французький мореплавець назвав гору в центрі острова "Монреаль", на честь короля Франції. Тоді ж на острові вже існувало індіанське селище Ошлага — зараз так зветься один з міських районів Монреаля. Напочатку місто Монреаль носило назву Віль-Марі Місто планувалося як "зразкове християнське поселення", адже головною метою засновників була християнізація індіанців. Проте, незабаром Віль-Марі перетворилося на сучасне поселення.

У 1808 році російський імператор Олександр I оголосив про розрив дипломатичних зв'язків зі Швецією, що фактично означало початок російсько-шведської війни 1808-09 років.

1872 рік — у США запатентований електричний ліфт.

1877-й — у Великому театрі в Москві відбулася прем'єра балету Петра Чайковського "Лебедине озеро" .

В 1940-му на екранах  вперше з'явилася знаменита пара —Том і Джеррі.

1962-й — більш, ніж через 10 місяців після Юрія Гагаріна, Джон Гленн першим з американців здійснив політ у космос - на космічному кораблі "Френдшип-7" він за 4 години 55 хвилин тричі облетів Землю.

Політ "Френдшипа-7" виявився не зовсім вдалим: під час третього обльоту Землі почали відмовляти двигуни і обшивка корабля надмірно розігрілась - довелось перейти на ручний режим управління і приземлятись раніше наміченого терміну. У 1964 році Гленн зайнявся політикою, чотири рази підряд обирався до Сенату США, а 29 жовтня 1998 року 77-річний Джон Гленн човнику "Діскавері" в якості спеціаліста-дослідника здійснив свій другий, на це раз вже 9-денний, політ в космос і став найстарішою людиною, що побувала в космосі. 

1999 року у Москві відбулася прем'єра фільму Микити Михалкова "Сибірський цирульник".

2014 року на Інститутській вулиці у Києві були розстріляні активісти Євромайдану. Загиблих згодом назвали «Небесною сотнею».

 

На матеріалі Вікіпедії.

Живой город - интернет-журнал, рассказывающий о людях, их профессиях и увлечениях, стартапах и проектах, идеях и путешествиях. Livecity - Новости которыми живешь Ты!

Подписка на новости

Подписывайтесь на нашу новостную рассылку. Не пропустите ни одной новости!

Мы не спамим!