Цей день в історії: 7 березня

07.03.2018

Найцікавіші події, якими запам'ятався цей день:

321 рік — за указом римського імператора Константина неділю оголошено вихідним днем.

1530 року Папа Римський відмовив англійському королю Генріху VIII в праві на розлучення з дружиною, що підштовхнуло короля до створення англіканської церкви.

Англіканська церква — християнська протестантська церква, заснована в 1534 Генріхом VIII унаслідок Реформації. Ця церква є державною в Англії. Нині церква оформилась в течію, майже ідентичну лютеранству, але відкидає лютеранське розуміння євхаристії та пастирського служіння. Усі англіканські Церкви світу становлять Англіканську Спільноту, до неї, зокрема, відноситься єпископальна церква (США). Найважливіші питання церковного життя підлягають розглядові в парламенті; вища церковна ієрархія має тісні зв'язки з фінансовими колами і земельною аристократією Англії; їй надано різні привілеї аж до членства в палаті лордів.

У 1876 році 29-річний американський винахідник Александр Грехем Белл отримав патент на телефон.

Право на цей винахід неодноразово оскаржувалося іншими винахідниками, проте судові рішення неодмінно виносились на користь Белла.

1932 рік — народився Володимир Дахно, український кінорежисер і художник-аніматор.

Спершу працював за фахом у Творчому об'єднанні художньої мультиплікації студії "Київнаукфільм" як художник-мультиплікатор, а згодом як режисер. Створив 23 стрічки, зокрема — серію "Козаки" і не менш знамениту екранізацію "Енеїди" (1991 року).

1933-го американець Чарльз Дарроу придумав популярну й нині гру "Монополія".

У 1954-му — дебютанти світового чемпіонату з хокею - хокеїсти СРСР - розгромили канадців з рахунком 7:2 і стали чемпіонами світу.

1987 рік — перемігши за очками у 12-раундовому двобої Джеймса Сміта, "залізний" Майк Тайсон став наймолодшим чемпіоном світу з боксу серед професіоналів-важковиків за версією World Boxing Council (WBC).

В 1992 році були зіграні перші матчі першого футбольного чемпіонату України.

1997-го — вчені Единбурга перші у світі вивели клоновану вівцю Доллі.

2010 року відбулася 82-га церемонія вручення премії "Оскар" за заслуги в галузі кінематографа за 2009 рік у театрі Кодак у Лос-Анджелесі. 

 

На матеріалах Вікіпедії.

Живой город - интернет-журнал, рассказывающий о людях, их профессиях и увлечениях, стартапах и проектах, идеях и путешествиях. Livecity - Новости которыми живешь Ты!

Подписка на новости

Подписывайтесь на нашу новостную рассылку. Не пропустите ни одной новости!

Мы не спамим!