День в історії: 13 березня

13.03.2018

У 1639 році Кембриджський коледж (Массачусетс, США) названо "Гарвардським”, на ім'я Джона Гарварда.

Гарвард — приватний університет в Кембриджі. Заснований в 1636 році. Це найстаріший діючий вищий навчальний заклад в США.  Гарвард має четверту за числом книг бібліотеку у світі (після Британської бібліотеки, Бібліотеки конгресу США, і Національної бібліотеки Франції) і найбільший у світі бюджет серед академічних установ, що досягає 29,2 мільярдів доларів на рік (станом на 2006 рік).

1669 року були підписані Глухівські статті — договір про права українських козаків, укладений між Москвою та козацькою старшиною.

1781 рік — Вільям Гершель відкрив Уран, сьому планету Сонячної системи.

У 1887-му американець Честер Грінвуд зі штату Мен, запатентував хутряні навушники.

15-річний Честер Грінвуд повертаючись додому з чергового катання на ковзанах затискав вуха руками, щоб не задував вітер. Саме це і наштовхнуло підлітка зробити хутряні навушники, які захищатимуть від холоду. Намалювавши навушники на папері він пішов до знайомого кравця, щоб той зшив йому їх з хутра. Наступного дня парубок тестував навушники на катку. Оточуючі показували на нього пальцем і сміялися. "Даремно смієтеся, - відповідав Грінвуд. - Мені тепло і зручно, а у вас на головах казна що". Навушники настільки сподобалися Грінвуду, що він вирішив запатентувати свій винахід.

У 1913-му — народився Сергій Михалков, російський і радянський письменник, байкар, драматург. Широко відомий як автор віршів для дітей. 

В 1938 році російська мова введена як обов'язковий предмет для навчання в усіх школах СРСР.

1960 рік — народився Юрій Андрухович, український письменник, поет та есеїст .

Навідоміші роботи:“Небо і площі”, “Екзотичні птахи і рослини”, “Рекреації”, “Московіада”, “Перверзія”. 

1961 рік — Чорний понеділок у Києві. Більше 1500 мешканців Куренівки, а також пасажирів міського транспорту, що потрапив у зону лиха, загинули після прориву дамби в Бабиному Яру.

Ще 11-12 березня 1961 року через дамбу переливалися струмочки води, що ставали дедалі сильнішими, однак заходів для термінового зміцнення дамби чи евакуації людей з небезпечної зони вжито не було. О 9.20 13 березня дамбу прорвало, і маса рідкої пульпи ринула вниз. Початкова висота валу сягала 14 метрів, а швидкість — 5 метрів за секунду. О 9.30 пульпа дісталася Куренівки та залила площу близько 30 гектарів. В районі вулиці Фрунзе висота валу зменшилась вдвічі. Поступово розріджена пульпа ставала твердою, мов каміння. Вже в такому вигляді висота цієї маси місцями досягла трьох метрів. Потік перевертав і відносив автомобілі, автобуси, трамваї, валив стовпи електричних мереж, рвав дроти. Один з автобусів зіткнувся з вантажівкою і запалав. Пульпою було практично повністю знищено трамвайне депо ім. Красіна, кілька десятків його працівників загинули. Куренівська катастрофа знищила 22 приватних одноповерхових будинки, 5 двоповерхових, 12 одноповерхових будинків державного фонду, два гуртожитки. 

1990 рік — з'їзд народних депутатів СРСР прийняв пропозицію Михайла Горбачова щодо створення в країні багатопартійної системи на чолі із сильним президентом.

 

На матеріалах Вікіпедії.

Живой город - интернет-журнал, рассказывающий о людях, их профессиях и увлечениях, стартапах и проектах, идеях и путешествиях. Livecity - Новости которыми живешь Ты!

Подписка на новости

Подписывайтесь на нашу новостную рассылку. Не пропустите ни одной новости!

Мы не спамим!