Провідний архітектор «Творчої майстерні Олексія Колерового», зокрема її засновник, що здійснює архітектурне проектування, будівництво житлових і громадських будівель, об'єктів багатофункціонального призначення Олексій Криворучко займається справою мрії та радить це робити кожному. Для цього лиш треба мати наполегливість, терпіння та віру у бажаний результат.

 Як розпочалася Ваша кар’єра архітектора?

За фахом я інженер-будівельник і довгий час після закінчення інституту працював  у проектному інституті, потім у приватній компанії інженером-конструктором, але бачивши, які проекти реалізовують на той час архітектори, який вони мають досвід і як відносяться до будівельних креслень, я зрозумів, що мені варто спробувати самому робити проекти. У мене почало виходити, і я, працюючи в компанії, створив проектний відділ, в якому було вже майже 15 людей. Таким чином, почалася моя кар’єра архітектора. Потім я почав приватну практику. Звісно, той досвід, який я отримав, керуючи відділом, розробляючи масу проектів, допоміг мені у подальшому.

Скільки років займаєтеся улюбленою справою?

Моя професійна діяльність загалом складає 20 років, з яких 15 я веду особисту практику.

Робота архітектора Ваша справа мрії?

Так. Мені дуже подобається створювати щось нове, сам процес творення. Це та робота, котра приносить задоволення і зацікавленість.

Де працюєте зараз?

У мене своя приватна компанія, у якій я керуючий –  це "Творча майстерня Олексія Колерового". Ми працюємо над різними проектами.

Що ви проектуєте?

Основа нашої діяльності – це житлові будинки і житлові інтер’єри, тобто квартири. Також є проекти офісних будівель, інтер’єр офісів, будинків. Зазвичай працюємо не над одним проектом.

 

Чи хотіли б Ви стати головним архітектором Києва, наприклад?

На даний час ні. Зараз не найкращий час для того, щоб бути відкритим і відвертим. Було б добре захищати киян від новобудов, які з’являються у центрі міста, хмарочосів. Хотілося б, зберегти старовинний Київ у центрі, щоб були велосипедні доріжки, щоб було зручно не тільки для киян, а і гостей столиці. На це треба час, співпраця і головне – бажання влади іти назустріч прогресивним архітекторам.

Чи є у Вас проекти в інших містах України?

Так, звісно. Є проекти під Полтавою, у Криму, в Кіровограді та інших містах.  Якщо є порозуміння із замовником, то неважливо де знаходиться проект.

Як Ви ставитесь до сучасного забудування столиці?

Я розумію, що говорити легко, а творити важко, але це можливо – переробити Київ на більш зручну столицю. Є багато шляхів до цього, але на це потрібен час, бажання, підтримка громадськості, тому що громадськість насправді велика сила, котра може допомогти протистояти усім забудовникам, які узгодили свій проект.

Як Ви вважаєте, у Вас був складний шлях до успіху?

Мені пощастило. Я почав свою кар’єру, коли був зріст будівельного бізнесу і в мене все виходило. Звісно, треба працювати не 8 годин і не 5 днів у тиждень. Взагалі, робота з клієнтами специфічна. Зараз, на мою думку, теж гарний час для початку, тому що є багато напрямків діяльності, котрі для архітекторів нові і можна в них багато чого досягнути.

Що ви можете назвати проектом №1 у Вашій практиці?

Є проект приватного будинку близько двох тисяч квадратних метрів, над котрим ми працювали 5 років. Працювали дуже напружено, тому що інтер’єри цього будинку подібні «Ермітажу» і дуже багато скульптур всередині.  Все це було по індивідуальних ескізах. Цей проект дуже  красивий і водночас дуже важкий інженерно і художньо, адже треба було зробити витвір мистецтва незвичайного приватного житлового будинку.

Крім архітектури займаєтеся ще чимось?

Архітектура  - це основна справа. Є ще невеличкий бізнес, котрим я займаюся. Я співзасновник і керуючий, директор з розвитку компанією, котра займається виробництвом  просочення для захисту деревини. Виробництво знаходиться у місті Полтава.

Щоб Ви побажали людям, яких чекає важкий шлях до довгоочікуваного успіху?

По-перше, починати з того, що є, тобто не чекати гарного часу чи можливості, а починати сьогодні рухатися до своєї мрії, до бажаної мети. Все, що вам потрібне –  знайдеться  і буде легше, але не одразу. Як казала моя сусідка, коли їй було 80 років: «Потерпіть трохи, важко перші 60 років, потім легше». Тому треба трохи потерпіти і не 60 років, а все залежить від вашої мети. Можна  всього досягнути. Коли я звільнився зі своєї основної роботи, я мешкав в однокімнатній квартирі зі своїм товаришем і там же влаштував свою компанію. Прокинувшись вранці, я застеляв свій диван, на котрому через годину вже сиділи мої клієнти. Ось так я починав працювати. Прокидався і з восьмої ранку вже працював. Хоча будинок був старий, під’їзд дуже поганий, квартира без ремонту, але я хочу сказати, що для початку роботи не треба винаймати офіс чи одразу чогось великого прагнути, а почати з того, що є. Це допомогло мені здобути досвід, клієнтів і з того почати свою кар’єру. Перші тестові проекти дають відповідь на питання: чи це той бізнес, яким є бажання займатися, чи є тут прибуток – це все допомагає потестити напрямок майбутніх дій.

 

 

Творчу майстерню Олексія Колерового ви можете знайти за адресою:  м. Київ, вул. Щорса, 32В, 2-й поверх, офіс 117.