«Дитяча Телешкола АБО» - це місце, де активно розвиваються діти різного віку. Завдяки програмам розвитку, що існують у школі, діти відкривають нові таланти та удосконалюють набуті. Засновником та співпродюсером школи є Орест Борко. Саме він і розповів Livecity.info про особливості функціонування школи, ідею заснування, мету та інші проекти. Адже крім активної діяльності у школі, Орест має інші компанії, які займаються дитячо-сімейними фестивалями і дитячим кіно. Чому саме діти є головними персонажами усіх проектів автора, читайте далі.

Коли почала функціонувати «Дитяча Телешкола АБО»?

Фактично проект школи почався у вересні 2014-го, але на той час він ще не мав такої назви. А потім школа почала функціонувати навесні 2015-го.

Чому така назва?

Мені подобається абревіатура «або» в українській мові. У нашій школі є гасло:

«Хочеш грати в комп’ютерні ігри АБО розвивати акторську майстерність, хочеш гуляти на вулиці АБО розвиватися на сучасному телебаченні, тобто АБО – це елемент вибору в сучасному світі, який допомагає дітям обирати».

Телебачення все-таки дуже сучасний інструмент. Наприклад, коли я навчався в університеті, у нас було дві камери на весь факультет і ми в черзі стояли, щоб зняти курсову чи практичну роботу. Зараз же світ змінився, у дітей є вільний доступ до телефонів, гаджетів і вони мають змогу знімати будь-коли. Тобто абревіатура «АБО»означає вибір бути сучасним. Ти можеш займатися своїми справами АБО будеш об’єднувати свої таланти у сучасному світі.

Звідки виникла ідея заснування школи?

Спочатку я не думав створювати саме школу. Так вийшло, що у 2012 році я навчався у Москві на кінорежисера, а потім на продюсера і паралельно  запустив в Україні телепроект дитячої школи Ромашкіна і хотів розвивати дитяче телебачення, дитяче кіно. Я зіштовхнувся з тим, що є багато талановитих, творчих дітей, але вони не можуть робити елементарні речі: тримати мікрофон в руках, сконцентруватися на камері, вони не можуть зрозуміти, хто є оператор, режисер чи сценарист. Поштовх був не з того, що хотілося відкрити школу, а з відчуття, що не вистачає дітей, які б уміли працювати на камеру.

Чому ви навчаєте дітей у своїй школі?

Викладачі у нашій школі навчають акторській майстерності, техніці мовлення, професії телеведучого, відпрацьовують роботу на камеру та інтерв’ю, з репортажами і стендапами та уроками, присвяченими блогерству.

Хто викладає у школі?

Усі викладачі Телешколи професіонали: хтось закінчував КНУ ім. Карпенка-Карого режисуру, хтось акторську майстерність, є педагоги з інституту культури і, звичайно, професійні оператори і режисери монтажу.

Яка мета школи?

Мета – допомогти розкрити дітям свої таланти. Не обов’язково вони повинні стати телеведучими у майбутньому, але на сьогоднішній день у дітей є потреба ділитися своїми талантами, інформацією і вони це вчаться робити. 

Які умови набору до школи? Записатися можуть усі бажаючі чи існує певний відбір?

Фактично усі бажаючі. Ми робимо попередній кастинг і майстер-класи для того, щоб розділити дітей на групи. Наприклад, деякі діти до нас приходять з вадами (проблеми з мовою чи не можуть розкрити свою акторську майстерність) і ми їх зводимо в одну групу, де треба попрацювати над психофізикою. Є діти дуже талановиті, але немає концентрації на телебачення, вони набагато потужніші і ми їх зводимо з групами, які довше займаються.

У нашій школі є певні правила: в кінці першого або другого семестру діти знімають курсову роботу, як в інституті, а в третьому семестрі знімають інтерв’ю. Навчитися тримати увагу і глядача, і опонента – це важка робота, яку можуть виконати діти з досвідом. А вже у четвертому семестрі ми вчимо їх знімати цікаві репортажі.

Скільки часу знаходяться діти у школі?

Найменше заняття – півтори години, а взагалі 2-3 години.  Молодшим дітям ми рекомендуємо не більше, ніж півтори години (6-8 років), для старших 2-2,5 години, а для підлітків заняття тривають 3-4 години.

Діти можуть знаходитися у школі скільки забажають. У нас семестрове навчання. Іноді буває, що після семестру навчання діти перестають ходити – вони навчилися говорити краще, вільно поводитися на камеру, їм цього достатньо. А хтось вчиться 5-6 семестрів.

Які переваги мають діти, будучи випускниками?

Ми дітей знімаємо у своїх телепроектах, рекомендуємо їх на кастинги. Тобто ми направляємо і допомагаємо, або беремо їх до себе в проекти. Наприклад, наші учні знімалися в рекламах, телесеріалах, телешоу. У деяких навіть немає часу відвідувати школу.

На якому виді навчання найбільше зосереджуєте увагу?

В залежності від віку. Наприклад, дітям з 7 років ми намагаємося більше розвивати акторство, техніку мовлення та просто роботу на камеру. Дітей 13-14 років навчаємо журналістиці і вміння оперувати інформацією та контактувати з людьми, брати інтерв’ю.

З скількох і до скількох років діти можуть приєднатися до навчання?

З 3 до 15-16 років.

Крім дитячої телешколи, ви займаєтеся іншими проектами, розкажіть детальніше про них.

В мене є три компанії. Одна з них – «BO cinema», яка займається міжнародними проектами кіно. Друга – компанія «Сон-це», яка займається дитячо-сімейними фестивалями і дитячим кіно. Наприклад, в «BO cinema» на початку 2017 року ми закінчили фільм «Shepherds». Ми зробили його з режисером, який один з найперших отримав  Золоту пальмову гілку — найвищу нагороду Каннського кінофестивалю - Ігорем Стрембіцьким.  Весь 2017 рік цей фільм «крутили» по світу і у 2018 зробили прем’єру в Україні. Фільм отримав декілька міжнародних нагород і став лауреатом декількох міжнародних фестивалів.

 

 

Зараз ми займаємося роботою над фільмом по книзі Всеволода Нестайка. З 2014 року я спілкувався з його дружиною, а  коли вона померла – з донькою. В минулому році ми виграли конкурс Держкіно пітчинг (пітчинг – презентація кінопроекту з метою залучення фінансування – прим. авт.) на створення фільму за його книгою «Чарівні окуляри». Коли ми запустимо фільм, багато дітей, які навчаються у нашій телестудії братимуть участь у зйомках. І ще у нас є декілька фестивалів. Наприклад, «Baby Boom Fest» і «Свято родинних традицій».

Чому усі ваші проекти пов’язані саме з дітьми?

По-перше, я доріс до цього; по-друге, у мене 3 дітей; по-третє, я зрозумів, що у нас, дорослих, які виросли з 90-х років, які народилися в СРСР різні вподобання. А діти починають жити на новому щаблі, вони мають великий світ, і в цьому світі важливо допомогти їм розвиватися і розвивати їхні таланти. 

Ваші діти теж займаються у «АБО»?

Так, мої сини займаються у школі, а дочка іноді викладає.

 

Побажання для читачів

Я хотів би попросити, щоб на сьогоднішній день дорослі більше думали про виховання своїх дітей і про те, що вони їм дають і що можуть дати. Адже від цього залежить і наше, і їхнє майбутнє.

 

#Livecity.info

 

Мы в Instagram          Мы в Facebook