Ірина Стотика – різнопланова особистість. У власному сімейному бізнесі вона є маркетологом, тобто займається упаковкою різних продуктів. Фірма займається виробництвом будівельної хімії ТМ Build Lab і зараз проходить ребрендінг продукції. За останні півроку сфера діяльності сім’ї Ірини значно розширилась – вони створили нову торгову марку екодобрив (ТМ «Еко точка»). Зараз створюють нову торгову марку косметики із вмістом натурального магнезіуму ТМ 12th Element та планують експортувати свою косметику.

Інший напрямок діяльності Ірини – це робота над календарем для дітей «Сам собі директор». 

На створення календаря Ірину надихнуло прочитання книги дитячого психолога Юлії Гіппенрейтер «Спілкуватися з дитиною. Як?». Звідти вона дізналася про візуальні підказки і про те, наскільки вони можуть полегшити спілкування з дитиною.

«Авторка писала, що діти не виконують свої обов’язки через дві причини: по-перше – вони не пам’ятають весь список справ та їх послідовність, а по-друге,  їм  дуже не подобаються вказівки від батьків. Тому вона радила зобразити обов’язки візуально», - пояснює Ірина.

Дізнавшись цю інформацію, наша героїня хотіла купити такі візуальні матеріали для себе, але пошуки виявилися марними. Потім спробувала зробити «від руки», але це було негарно і незручно. Півроку ці думки не покидали Ірину і на думку спала ідея перекидного календаря-будиночка.

«Одразу після початку використання нашого календаря у формі будиночка, який можна поставити, ви назавжди перестанете псувати стосунки з дітьми через вказівки, адже їхні обов’язки будуть завжди у них перед очима», - розповідає автор оригінальних календарів.

Ірина зізнається, що у цій справі її підтримує та допомагає чоловік: «Для мене це не тільки справа для душі, а й відчуття, що я роблю щось дуже корисне багатьом людям».

Проте своїм головним конкурентом майстриня вважає той факт, що про її роботи мало хто знає. Свої роботи авторка популяризує на сторінках соціальних мереж (Фейсбук та Інстаграм), а також бере участь у ярмарках («Всі Свої. Діти», «Family Day whith Lisa», «День Батька», що за підтримки КМДА та Міжнародного центру батьківства). Але подальша участь у ярмарках залишається під питанням, за словами Ірини, адже це вартує великих зусиль та несподіванок від природи (у вигляді опадів), які перекреслюють все зроблене.

«Щоб бути кращою, я роблю календар з душею і роблю як для себе, адже розроблений він був для нашого старшого сина Михайла. Ми користуємось ним кожен день і я з впевненістю можу стверджувати, що роблю календар, який буде подобатися як дітям, так і батькам», - розповідає авторка.

Натхнення на створення календарів-органайзерів приходить до Ірини, коли вона спілкується з підприємцями, переглядає мотивуючі фільми, youtube-канал «Трансформатор», а також подорожі: «Зараз, коли в мене іноді не справджуються плани, мене надихають відгуки моїх клієнтів. Люди дякують мені за винахід і пишуть про його актуальність та допомогу».

У майбутньому Ірина хоче видати англійську версію календаря та виставити його на інтернет-сайті «Amazon», а також зробити сайт для популяризації свого продукту та записати пояснюючі відео на YouTube-каналі.

Для тих, хто мріє розпочати свій бізнес Ірина має головну пораду – почати: «Спочатку буде багато невизначеності та страху, але боятися не варто. Головне знайте: якщо хтось зміг, то і ви зможете».

Дивіться пояснюючий ролик на 1,5 хвилини про календар "Сам собі директор" нижче.


Фото із власного архіву Ірини Стотики. 

#Livecity.info