Марія Терехова – співзасновник групи компаній X-tend Group (до складу входять мережа туристичних агенцій «Поїхали з нами», портал Turne.com.ua, портал Turne. Travel, розважальний портал IZUM.ua, магазин еко-товарів «Здорова лавка» (zdorovalavka.ua), мережа центрів віртуальної реальності  http://vr-portal.com.ua/, служба таксі «Поїхали з нами», New Fashion Zone Community and Contest, X-tend Softwear developnent), учасник Всеукраїнського проекту «Нові лідери», молода мама та успішна бізнес-вумен.

Співвласницею свого першого бізнесу порталу Rabota.ua Марія стала унаслідок реалізації права на опціон (умови, за яких працівник може претендувати на частку у бізнесі). Хоч на теперішній час вона вийшла з цього проекту, але це і стало точкою відліку у сфері бізнесу, який почав стрімко розвиватися та приносити героїні моральне задоволення та натхнення на майбутні проекти.

21 вересня відбувся фінал конкурсу молодих дизайнерів – New Fashion Zone. Марія Терехова  є продюсером цього конкурсу та стала учасником проекту «Нові Лідери» з головною метою: об’єднати креативних дизайнерів та потужні виробництва легкої промисловості для створення сучасного одягу для українського та світового ринків.

За словами Марії, на створення проекту її надихнули оточуючі люди, які створювали одяг для себе самі:

«У бізнесі навколо мене весь час було багато талановитих людей, які майстрували для себе одяг, брали участь у різних конкурсах, цікавилися цією сферою та не мали можливості реалізувати себе. Проблема в тому, що молодому дизайнеру на сучасному fashion-ринку дуже складно «просунути» себе, адже існує велика конкуренція».

Дехто з товаришів дівчини вирішили придумати дещо таке, аби зробити оригінальний піар для своїх молодих дизайнерських марок:

«Ми маємо діючу івент-агенцію (Event.ua)  і так склалося, що між новорічними та літніми івентами у нас є вільний час, коли немає замовлень і команді треба щось робити. Саме тому ми вирішили, що зробимо соціальну активність для себе і допоможемо нашим друзям зробити піар для своїх брендів та зробимо це у форматі конкурсу молодих дизайнерів. Так і сталося чотири роки тому».

Першою справою команда Марії віддала 5 доларів на рекламу у Facebook, внаслідок чого отримали більше, ніж 70 заявок на участь у проекті.

«Зрозуміло, що зараз в Україні дуже багато людей, які хочуть розвивати свій бренд і треба не просто один раз зробити конкурс, а придивитися до цієї ніші, як до бізнес-напрямку. Тобто можна сказати, що це випадкова історія. Вона сама прийшла до нас», - розповідає бізнес-вумен.

Цього року конкурс відбувся вчетверте, а у такому масштабі вдруге. Кожного року команда New Fashion Zone масштабується і вже цього річ у конкурсі взяли участь набагато більша кількість учасників, збільшився масштаб та кількість журі. А наступного року, за слова продюсера конкурсу, проект змінить формат, адже від кастингу до конкурсу дизайнери потребують допомоги, аби більш якісно працювати зі своєю колекцією. Тому зараз New Fashion Zone розпочинає пошук менторів для дизайнерів. Це допоможе якісно змінити колекцію і наблизити її до сучасного ринку, до сучасного споживача, до клієнта, якщо реальні експерти з реального бізнесу попрацюють з молодими дизайнерами.

«Зараз можна спостерігати цікаву аналітику:  зі 100% українського одягу, який продається в Україні, ми продаємо менше, ніж 15%. Все інше – це іноземні бренди та секонд-хенд, який до нас везуть з усієї Європи, навіть зі Штатів.  На сьогодні ми маємо власний український ринок, але не маємо вагомого впливу. У нас є талановиті люди, є більше, ніж 50 виробничих компаній, де працює від 200 людей у штаті, які відшивають світові бренди. Чому ж тоді ми не можемо створити власний продукт і в Україні та продавати українське?

Тому ми робимо все, щоб дизайнер не просто взяв участь у конкурсі, а й познайомився з великим виробництвом, мав стимул створювати український продукт, який завтра буде на полицях», - розповідає героїня.

Як уже згадувалося, Марія є учасником проекту «Нові Лідери». Вона зізнається, що бути в сотні та брати участь у Ялтинській конференції YES, куди було запрошено 46 учасників «Нових лідерів», це вже свого роду перемога. І для Марії – це своєрідний поштовх, такий собі каталізатор для розвитку проекту. Бо наступного року команда New Fashion Zone планує зробити український конкурс дизайнерів в інших країнах.

«Такий конкурс – не тільки про лідерство моє, а й всієї команди. Він про те, що ми можемо створювати власний продукт не тільки на словах. Ми робимо крок вперед і спробуємо масштабувати цей продукт у світі власним прикладом, а не давати вказівки дизайнерам, що і як вони це мають робити. Ми також можемо. Уявіть, якщо на фінал конкурсу до Києва будуть приїжджати дизайнери з усього світу. А так і буде», - впевнена продюсер конкурсу.

Та попри активне соціальне життя, Марія є дружиною і мамою 3-річного хлопчика і на запитання про поєднання усіх цих ролей вона відповідає:

«Я не можу сказати, що я ідеальна у всіх цих ролях чи що можу ідеально балансувати, але я на шляху до цього. Я постійно щось змінюю у своєму тайм-менеджменті, постійно, з появою сина, змінюю свої пріоритети. Якщо раніше якусь справу я могла робити тиждень чи ще довше, зараз я знаю, що в мене такого часу немає, тому просто оптимізуюся і скоріше працюю. Багато жінок залишаються більше, як на три роки у декреті і мені здається, якщо вони потім стають не професійними мамами, то їм якнайшвидше треба виходити на роботу. Є багато жінок, які дуже класно виконують роль матері в родині і вони від того отримують насолоду. Я не така. Я отримую насолоду від родини, від ролі мами, але в мене багато інтересів поміж цього».

Маючи велику кількість справ на день, Марія не забуває про йогу та плавання. Але, зізнається вона, часу на все не вистачає, тому зараз активно шукає собі помічника. Одним із завдань, які має виконувати така людина  – це робити швидко оперативні завдання та перемикатися з однієї теми на іншу.

Взагалі, в образі сучасної української жінки Марія бачить особу, яка не має стереотипів та, перш за все, розуміє, чого хоче, що є розвитком для неї, навіщо вона прийшла у цей світ.

«Для усіх справ треба знаходити баланс та якщо жінка хоче займатися домашніми справами або бути в бізнесі – нехай так і робить, але не тому що так треба, а тому, що вона того хоче. Менеджмент родини, можливо, складніший, ніж менеджмент бізнесовий», - вважає героїня.

На найближче майбутнє Марія має плани зафіксувати те, що є та створити інноваційний проект у beauty-сфері.

Порада від Марії Терехової для тих, хто мріє розпочати власну справу:

«Багато хто цей момент пропускає і ніколи не розпочинає. Дехто вважає, що для початку потрібні кредитні гроші. Я так не вважаю. Кредитні гроші – це дуже стресова ситуація. Отож, краще зробити і пошкодувати, ніж шкодувати, що не спробував. Треба рахувати, виношувати ідею, спілкуватися з партнерами, інвесторами і у той момент, коли бачите, що все зрозуміло – варто розпочинати».


Фото із власного архіву Марії Терехової.

#Livecity.info