Дуже часто ми потребуємо поради професійного стиліста в процесі вибору одягу та аксесуарів. На допомогу приходять Інтернет, модні глянці, поради подруг, але стиліст – це все ж таки індивідуальний підхід до підбору гардеробу.

Катерина Стефанишин – фахівець в області створення стилю. Вона допомагає людям не лише з вдосконаленням зовнішності, а й з розкриттям внутіршніх почуттів. Катерина впевнена, що кожен може обрати свій стиль завдяки внутрішнім архетипам. Вона супроводжує у шопінгу клієнтів, допомагає з підбором конкретного образу та обожнює спостерігати за реакцією щасливих людей від пройденої  трансформації.

Про особливості діяльності стиліста, внутрішні архетипи та тонкощі підбору одягу дізнавався Livecity.info. 

Коли і чому саме Ви вирішили змінити професію інженера-геодезиста на стиліста?

–  Про зміну професії я задумалася у 2014 році.

За освітою я інженер-геодезист, магістр геоінформаційних систем та технологій. Деякий час працювала в обласній раді (консультувала сім'ї воїнів АТО з приводу земельних питань) і паралельно волонтерила. Тоді це робили всі мої друзі.

В певний момент життя я відчула, що вигоріла до тла. З одного боку, зявилося розуміння, що можу охопити значно більше, ніж один напрямок діяльності. З іншого - прийшла внутрішня криза: чим займатися далі в 35 років? Але цей стан виявився РЕСУРСНИМ – мені було настільки погано і темно всередині, здавалося, гірше нікуди і втрачати нічого. Тому можна було пробувати, що заманеться. Перше рішення логіка і математика – навчання в ІТ-академії. Той рік був для мене повним сліз, недоспаних ночей, вивченням англійської з азів, нічних сидінь за кодом. Двоє дітей, сім‘я, дім – і мені не 18... Було надзвичайно важко, але я вперто йшла до мети: "Я хочу і буду розробником!". Так вирішив мій РОЗУМ. А мені це відгукнулося пізніше, коли я, одна з небагатьох з групи, закінчила курс і постало питання роботи. Я зрозуміла, що не хочу... Не хочу сидіти в замкненому приміщенні "один на один" з комп‘ютером. Мене цікавлять люди. Я надихаюся, коли працюю саме з живими людьми! І знову почався пошук. Тепер я вже слухала свою ДУШУ.

І в той момент мені відкрились двері! Саме мої в світ одягу і стилю. Це те, чим я займалася завжди, але ніколи не вважала чимось особливим. Я підбирала одяг своїм подругам, колегам, в мене горіли очі, коли я бачила зміни в житті людей через зміни їхнього стилю. Так і  прийшло розуміння, що це Моє.

В чому полягає робота стиліста?

– Найбільше мені подобається допомагати людям проявляти їхні внутрішні якості через зовнішній вигляд.

Мені здається це важливішим за моду. Мода має сильний вплив і йому можна слідувати, втрачаючи індивідуальність. Саме з цим мені завжди хотілося боротися. Я люблю, коли Людина знаходиться вище Одягу; коли видно суть, а не оболонку.

Три роки тому я дізналася про методику роботи з брендами через дванадцять архетипів і безмежно зраділа. Нарешті я знайшла інформацію, що описувала зв'язок внутрішнього і зовнішнього. Це те, що я робила інтуїтивно, не знаючи, якою зрозумілою мовою передати знання своїм підопічним. Для мене гуру в темі архетипів стали ігропрактик Валентина Габишева і антистиліст Наталія Качура.

Як відбувається Ваша робота з клієнтом?

– Моя робота з клієнтом полягає в тому, щоб стати для нього провідником до самого себе.

Ми проходимо разом шлях самопізнання. Одяг це вже верхівка айсбергу. Моя робота полягає не в тому, щоб визначити тип фігури, кольоротип та підібрати кілька луків. Швидше це про те, щоб зрозуміти свої справжні бажання, а не боятися їх (особливо, подружитися зі  своїми "драконами"). Після цього ми відшукаємо під усіма соціальними нашаруваннями справжні бажання, а тоді підберемо одяг. Це можна назвати коучингом по зовнішньому образу.

Чи потрібна стилісту спеціальна освіта?

– Не маю відповіді на це запитання. Сама спеціальної освіти не маю. Спочатку пробувала щось шукати для себе, але все було не до душі.

Всю потрібну інформацію я отримую з книг, Інтернету, блогів, практичної роботи з моїми клієнтами і власних відчуттів.

Яку роль у житті людини відіграє одяг і зовнішній вигляд, на Вашу думку?

– Скажу так роль зовнішнього вигляду значна. І тут не йдеться про модність, брендовість і вишуканість. Це про те, чи вам, наприклад, комфортно бути біля людини, від якої віє небезпекою, обманом, неприродністю? Це про те, коли ми не усвідомлюючи, зчитуємо зовнішній вигляд, що не відповідає внутрішньому характеру людини. І тоді наш рептильний мозок шепоче нам: "Біжімо звідси, тут вовк в овечій шкурі". Ми не біжимо звісно, але базову недовіру до людини вже маємо. А на поверхні нас будуть атакувати думки: "Щось із ним не так, він мені не подобається". Бо в нашому шаленому ритмі життя немає часу аналізувати – чому така думка виникла? Вона ж з’являється, коли є дисонанс між зовнішнім і внутрішнім.

Наприклад, архетип Правителя (прямий стан, чіткі риси обличчя, різкі рухи, прямий погляд) одягнений в архетип Дитини (може бути простого крою сукня з ситцю, з накладними зручними кишенями, оверсайз, без чітких контурів). Ми будемо біля такої людини почуватися дивно. Вся вербаліка, тембр голосу, слова, дії, будуть нам говорити, що людина хоче керувати, вирішувати, структурувати, а зовнішній вигляд буде транслювати дитячість, беззахисність, безтурботність. Ці різні сигнали збиватимуть з пантелику, а сама людина може не розуміти, чого оточення не сприймає її так, як вона того хоче. Саме з цим випадком, до речі, досить часто звертаються до стиліста.

Як зрозуміти, що потребуєш допомоги стиліста і де його знайти?

– Зазвичай до стиліста приходять люди, які переходять на інший рівень життя (в особистому плані - одружились, розлучились, пошук хлопця і тд, в професійному – бажання змінити нову роботу або посаду, публічний простір, потреба змін напрямку діяльності і тд, і в загальному сенсі - бажання змінити щось, не знаючи чого).

Ну, і звичайно, потреба в стилісті для фотозйомок, для ефірів, івентів. Все "публічне" потребує продуманого зовнішнього вигляду.

Як знайти свого стиліста? Я б шукала в Інтернеті і радилася зі знайомими, чий зовнішній вигляд мені до вподоби, читала б відгуки і дивилась фото робіт.

Які найпоширеніші помилки у підборі одягу, на Вашу думку?

– На мою думку, найбільша помилка це одягатися, слухаючи тренди, не почувши себе.

Наприклад, часто спостерігаю за модно одягненою людиною, але не бачу особистості. Бувають гарно поєднані речі, які по суті є безликими, адже нічого не можуть розповісти про свого власника.

Коли ми одягаємося гармонійно зі своїм внутрішнім Я, ми підсвічуємося зсередини, одяг підтримує нас, розповсюджуючи інформацію про нас у світ, а це і є одним з головних завдань у сучасному житті. По одягу нас розпізнають люди зі схожими цінностями.

Якщо говорити про якісь технічні помилки (наприклад, некоректне поєднання кольорів чи фасону, що не прикрашають фігуру), то можу дати пораду фотографувати себе в дзеркалі перед виходом. Бажано тримати камеру на рівні грудей, щоб не викривлялися пропорції і, переглядаючи світлини, звертати увагу на свою реакцію: зовнішній вигляд транслює справжню вас?/ ви почуваєтеся впевненою чи щось змінили б в образі? Не треба боятися змінюватися. Краще деякий час експериментувати над своїм образом, ніж бути постійно кимось іншим! Лячно змінюватися - шукайте безпечну людину, яка буде з вами поряд в цей час. Можете приходити до мене, я якраз є провідником людини з одного стану в інший.

Для ідеального поднання кольористики одягу варто скористатися колом кольорів. Якщо відчуваєте непевність у поєднаннях, тоді краще керуватися правилом "чим менше - тим краще". Ліпше нехай базовий колір займе 80% + доповнення образу іншим кольором аксесуарів.

Подивіться фото найвишуканіших образів, зазвичай вони найпростіші. Чим більше ви спробуєте різного, тим швидше око натренується і ви обиратимете собі тільки гармонійні поєднання.

Як знайти свій стиль в одязі? І чи можна це зробити без допомоги професіонала?

– Щоб віднайти суто свій стиль, треба, звичайно, чути і розуміти себе.

Коли життя занадто насичене, ми встигаємо реагувати тільки на зовнішні подразники, не звертаючи увагу на свої власні бажання і потреби. Коли ми купуємо черговий одяг, нами може керувати маятник настрою. Думаю, усім відоме відчуття, коли "кидає" від бажання бути в "супер комфорті" до "сексі" і, наприкінці, ми купуємо щось оверсайзне або четверту схожу сукню. Таке відбувається, коли ми не знаємо себе.

Якщо знати свої архетипи, то і обирати одяг легко. Ти точно знаєш, для чого він в твоєму житті, як він допоможе себе проявити, підсвітити і підтримати.

Система архетипів, якою я користуюсь,  складається з 12 типажів. Кожен має свої окремі прояви, механіку дій і характерність. Зазвичай в особистості є 3 - 4 базових архетипи, ось їх краще одягати. Всі інші можуть проявлятися під певне завдання. Архетип Правителя для координування, управління проектом, наприклад. Архетип Славного Малого для вечірки в колі друзів, для організації теплого кола на івенті. Це людина, яка ні про кого не забуде, всіх об'єднає і одночасно кожному приділить увагу. Якщо перед вами таке завдання, але цей архетип не в ваших базових, то одяг в цьому типажі все одно підсилить ці якості і підтримає вас. Бо в людини присутні усі 12 архетипів, які проявляються по-різному. Через усвідомлення, як вони працюють, їх можна опанувати і ефективно використовувати.

Хто і за яких умов може розраховувати на Вашу допомогу і які маєте плани на майбутнє?

– Я консультую і працюю з усіма, хто бажає змін. Моя робота схожа на коучинг в сфері стилю. Спочатку ми шукаємо справжній запито запит "хочу щось змінити" зазвичай набагато глибший, ніж просто про одяг). Тобто знаходимо відповідь на питання для кого, для чого, потрібні зміни, де людина хоче бути, якою вона себе бачить і тому подібне. Потім ми починаємо шукати одяг, який буде працювати на цей запит.

Не забувайте, що зовнішній одяг це внутрішній стан.

Я супроводжую в шопінгу своїх клієнтів, допомагаю з образом під конкретну окрему задачу. Цікавить напрямок "психологічний портрет". Це буде дійсно крута колаборація фото і стилю. Коли образ для фото буде підібраний відповідно до внутрішнього стану людини, згідно архетипу. Також, 11 травня буде відкриття "Garderob studio" на проспекті Свободи, 37/8 (м.Львів). Це моя співпраця з брендом "ASTA". В студії я консультую і одразу ж підбираю одяг під ваші архетипи.

Ідея студіі - індивідуальний пошив одягу. До того ж підбір аксесуарів і взуття. Простір налаштований на глибоку роботу з особистістю.

Я люблю те, що роблю і обожнюю бачити трансформації своїх щасливих клієнтів!

 

Фото до статті - з особистого архіву Катерини Стефанишин


Читайте також: Крафтовое пиво Odd Brew: особенности бизнеса

#Livecity.info